Wprowadzenie do tantry

Wprowadzenie do tantry

Lama Yeshe

Wprowadzenie do tantry. Przekształcenie pożądania

Więcej szczegółów


43,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

„Gdy Wprowadzenie do tantry Lamy Yeshe ukazało się po raz pierwszy, było to jak iluminacja, wizja wspaniała i bogata, na którą wielu ludzi oczekiwało przygotowując się przez długie lata. Nawet dzisiaj, czytając książkę ponownie, jestem pod wrażeniem przejrzystości i bezpośredniości myśli Lamy Yeshe. Opisy podstawowych praktyk i ich kolejnych etapów są istotne i kompletne. Nie znam żadnego innego dzieła dotyczącego tantry, w którym zrobiono by to lepiej.”

 

- Philip Glass, ze wstępu

 

„Wielu ludzi ma błędne wyobrażenie o tantrze. Jasne i precyzyjne objaśnienia Lamy Yeshe, będące owocem lat studiów i jego własnej praktyki, rozwiewają te wyobrażenia. Odzierając tę starodawną tradycję z mistycyzmu, Autor odnosi ją do życia we współczesnym świecie i pokazuje, w jaki sposób tantryczna praktyka, właściwie wykonywana, może przekształcić brak zadowolenia i przywiązanie w pełną błogości i współczucia mądrość.”

 

- Thupten Czodron, autor książki Buddhism for Beginners

 

„Najlepsze dzieło wprowadzające w tantrę buddyzmu tybetańskiego, jakie jest dostępne.”

 

- Janet Gyatso, Katedra Studiów nad Buddyzmem, Harvard Divinity School

 

„Żaden inny przedstawiciel tej tradycji nigdy nie mówił o tantrze tak przejrzyście, spójnie i prosto. Nikt nie podsumował istoty tantry tak dobrze, jak Lama Yeshe robi to w niniejszej książce.”

 

- Religious Studies Review

 

LAMA YESHE, uznany szeroko za jednego z najbardziej innowacyjnych i inspirujących mistrzów buddyzmu tybetańskiego, jacy nauczali na Zachodzie, założył międzynarodową Fundację na Rzecz Tradycji Mahajany (Foundation for the Preservation of the Mahayana Tradition). Inne jego książki to: Energia mądrości. Podstawowe nauki buddyjskieBłogość wewnętrznego ognia. Praktyka serca sześciu jog Naropy oraz Tantryczna droga oczyszczenia. Joga Heruki Wadżrasattwy.


Tłumaczenie: Filip Majkowski 
Format: A5 
Liczba stron: 200 
Cena: 43 zł 

W sprzedaży: od 29 lipca 2009

 

   Księgarnia buddyjska   

   Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj