Soplówka Jeżowata - wyciąg THOTH

Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) - Lion's Mane Mushroom ("lwia grzywa" 

0
reviews

Leave review
120,00 zł
Brutto
Objętość
Ilość
Dostępny

  • Płatności Płatności

    Szybkie płatności, Blik, Przelewy24. PayPal

  • Darmowa Wysyłka Darmowa Wysyłka

    Od 600 zł

  • Wysyłka Wysyłka

    Poczta Polska

Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) - Lion's Mane Mushroom ("lwia grzywa" )

Wyciąg wodno/alkoholowy

Wyciąg jest po podwójnej ekstrakcji i stabilizowany ~15% alk

Stosowana jest od ponad 2000 lat w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, tradycyjnie w neurastenii i stanach ogólnego osłabienia.

Właściwości

Soplówka jeżowata zawiera cenne składniki wytwarzane przez tego grzyba. Należą do nich polisacharydy, które stanowią ok. 20% biomasy, a także hericenony i erinacyny, choć w mniejszej ilości.

Wysoce prozdrowotne właściwości nie podlegają żadnym wątpliwościom. Jak pokazują aktualne badania, grzyb wykazuje działanie przeciwnowotworowe, wspomaga pracę mózgu (a także chroni jego komórki przed uszkodzeniami), zmniejsza poziom cholesterolu, poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego (żołądka i wątroby) oraz śledziony. Soplówka jeżowata obniża poziom cukru we krwi poprzez blokowanie aktywności enzymu alfa-glukozydazy i posiada właściwości przeciwutleniające, ale nie wykazuje cech mutagennych.

Lion's mane mushroom poprawia funkcje poznawcze, które związane są z kilkoma ważnymi procesami, jak:

percepcja

uwaga

pamięć

koncentracja

Soplówka jeżowata, a układ nerwowy

Hericium (w znacznym stopniu) stymuluje wzrost komórek nerwowych i zdolność tworzenia nowych połączeń. Według badań z 2015 roku ekstrakt z soplówki jeżowatej zwiększył aktywność wzrostową włókien nerwowych w mózgu o 20%, rdzeniu kręgowym o 22% i komórkach siatkówki o 22%. Dodatkowo, grzyb obniża poziom białek zawierających nitrotyrozynę, co hamuje śmierć komórek nerwowych.Lion's mane mushroom - zastosowanie

Soplówka jeżowata poprawia ogólną odporność organizmu, działa przeciwzapalnie, skraca proces gojenia ran i ułatwia trawienie. Jak pokazują badania, Soplówka może znaleźć zastosowanie w różnych stanach chorobowych, do których należą:

-  choroba Alzheimera

-  choroba Parkinsona

-  stwardnienie rozsiane

-  stany zapalne przewodu pokarmowego

-  wrzody żołądka i jelit

-  zaburzenia funkcjonowania żołądka

Grzyb zapobiega chorobom sercowo - naczyniowym, które są częstą przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych. 

Soplówka jeżowata, a nowe możliwości terapeutyczne

Naukowcy zauważają wpływ Soplówki na poprawę funkcjonowania hipokampu - który jest regionem mózgu odpowiedzialnym za reakcje emocjonalne. Ekstrakt soplówki jeżowatej może zmniejszać odczucia lękowe i depresyjne. Zgodnie z przeprowadzonym testami niweluje także poczucie niepokoju i irytacji wśród kobiet w okresie menopauzy. Chociaż badania są w początkowej fazie wyniki są obiecujące.

Lwia grzywa może powodować szybsze obumieranie komórek rakowych (co wykazały próby dotyczące kilku typów komórek rakowych różnych narządów - wątroby, okrężnicy i żołądka), spowalnia także proces rozprzestrzeniania się guzów w organizmie. Jak to możliwe? Grzyb zwiększa liczbę komórek CD4+, limfocytów T i makrofagów, które są cytotoksyczne dla komórek nowotworowych.

Dawkowanie wyciągu (informacja tylko poglądowa)

5-30 kropli ekstraktu dodać do niewielkiej ilości wodyPrzeciwwskazania

Testy które do tej pory przeprowadzono na ludziach nie wykazały żadnych poważnych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem soplówki jeżowatej

Soplówka jeżowata na świecie

Soplówka jeżowata stosowana jest na całym świecie. Sproszkowany produkt stanowi świetny dodatek do... kawy. Nie zmienia smaku napoju, poprawia za to zdolności poznawcze, naturalnie pobudza i odświeża umysł.

Jeżówka ze względu na swoje niezwykle właściwości - jest też składnikiem wielu kosmetyków, szczególnie na rynku azjatyckim, który ceni sobie naturalne rozwiązania. Japońscy naukowcy dowiedli, że odpowiednia dawka soplówki jeżowatej ma wpływ na stan skóry, włosów i paznokci.

Ekstrakt, można dodawać do kremów, lub bezpośrednio wcierać w skórę.UWAGA: z racji przepisów, ekstrakt, nie jest sprzedawany jako produkt, do użytku wewnętrznego, a tylko do użytku zewnętrznego, lub jak przedmiot kolekcjonerski.

 Przed zastosowaniem, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą..

12 Przedmioty

Specyficzne kody

Welcome to MyPrestaReviews!
To start enable reviews & rating system you need to follow several simple steps.
Don’t worry - this is free!

1 Step: Register at https://myprestareviews.com/;
2 Step: Add your website & copy secret key;
3 Step: Go to «admin panel - modules - Myprestareviews» & paste secure key;
4 Step: Turn back to «My Sites» at https://myprestareviews.com/ & sync data.
Thats all! Also, you can watch the video instruction:
Watch how it works

16 other products in the same category: