Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach

Praktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziachPraktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach

Więcej szczegółów


37,89 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazyniePraktyczny przewodnik po buddyzmie w pytaniach i odpowiedziach

Autor: Zbigniew Zagajewski

 Buddyzm w Polsce jest wciąż egzotyczny. Wiedza o nim opiera się albo na zachodnich publikacjach z połowy ubiegłego wieku, albo na współczesnych interpretacjach z nurtu New Age. Te pierwsze ukazują go poprzez europocentryczny pryzmat światopoglądu chrześcijańskiego, drugie widzą w nim pewnego rodzaju system magiczny, który ma być panaceum na wszystkie dolegliwości współczesnego świata. Obydwa podejścia nie oddają jednak istoty buddyzmu.
      Praktykuję buddyzm od prawie trzydziestu lat i chcąc podzielić się własnymi doświadczeniami i wiedzą na ten temat postanowiłem zająć się działem "pytań i odpowiedzi", czyli "FAQ – Frequently Asked Questions", na stronie internetowej Wydawnictwa A.
      Odpowiadając na pytania internautów opierałem się na naukach autentycznych nauczycieli, mistrzów i lamów oraz na specjalistycznej literaturze. Często cytowałem współczesnych mistrzów takich jak Trungpa Rinpocze, Namkhai Norbu Rinpocze czy Maezumi Roshi, oraz naukowców, na przykład Alexandra Bierzina czy Johna Reynoldsa.
      Chciałem, aby zainteresowani lepiej zrozumieli buddyzm, odkryli to, co ma im do zaoferowania i w czym może im pomóc w życiu.
      Teraz uznałem, że dobrze by było, gdyby te pytania i odpowiedzi stały się dostępne nie tylko w Internecie – i w ten sposób powstała ta niezwykła książka.

Autor
Tematyka:buddyzm
Wydanie:pierwsze
Rok wydania:2005
Data publikacji:01.07.2005
Wydawca:Wydawnictwo A
ISBN:83-89978-03-2
Stron:312
Format:148x210 mm
Oprawa:miękka                                                                                                           

  

     Księgarnia buddyjska

     Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj