Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina - Togden Sakja Sri NOWOŚĆ!

 Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina - Togden Sakja Sri  NOWOŚĆ!

 Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina - Togden Sakja Sri 

Więcej szczegółów

Obniżka ceny!
35,00 zł brutto

65,00 zł brutto

8 dostępnych

 Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina - Togden Sakja Sri 

 Katok Situ Czoki Gjaco

 

308 stron

BIOGRAFIA J.E. SEY RINPOCHE

Ngawang Gelek Namgyal, bardziej znany jako Sey Rinpoche urodził się w Taktsey w Sikkimie w 1963 r. jako syn wielkiego oświeconego jogina Kyabje Apho Rinpoche. Sey Rinpoche został rozpoznany jako inkarnacja jednego z uczniów serca Togdena Shakya Shri Tripona Pema Choegyala (1876-1958) Intronizacja J.E. Sey Rinpoche odbyła się w 1967r. w Dalhousie w Indiach. Rok później, jego ojciec zobowiązał się aby udzielić swojemu ’’ Bardzo Drogocennemu Synowi ’’kompletnych nauk i przekazów mocy Togdena Shakya Shri. Apho Rinpoche i jego rodzina spędzili trzy lata w Ladakhu, podczas których Apho Rinpoche założył centra odosobnieniowe Gotsang i Kyepang jak i inne. W 1968, wyjechali oni do Manali aby się tam osiąść, założył tam swój klasztor. W tym czasie młody Sey Rinpoche otrzymał całkowity przekaz mocy i nauki wszystkich Trzech Klejnotów i Trzech Korzeni od J.E. VIII Khamtrula Rinpoche. W 1974, Apho Rinpoche powierzył swojego „Drogocennego Syna” w opiekę J.E. Kyabje Thuksey Rinpoche i pojechał do Klasztoru w Darjeelingu ( głównej siedziby Linii Drukpa na wygnaniu ). Tam otrzymał w ciągu czterech lat, duchowy i religijny intensywny i ścisły trening wspólnie z J.Ś. Gyalwangiem Drukpa. Po odejściu Kyabje Thuksey Rinpoche z tego świata w 1983, Sey Rinpoche pojechał do Bhutanu aby studiować i trenować się w zaawansowanych jogach tantrycznych pod przewodnictwem Lopona Sonam Zangpo, wielce zrealizowanego ucznia Togdena Shakya Shri. Otrzymał m.in. instrukcje na Sześć Jog Naropy i trenował się w nich pilnie podczas życia w odosobnieniowej chatce w dziczy w dżungli. Z powodzeniem zakończył test Tumo (wewnętrzne ciepło) przez ubranie białej płachty w mroźnej temperaturze zamoczonej w lodowatej wodzie i wysuszenie tej płachty przez wytworzenie wewnętrznego ciepła. Lopon Sonam Zangpo również udzielił mu różnych innych sekretnych Szeptanych przekazów pochodzących od Drubwanga Shakya Shri. Na końcu treningu Sey Rinpoche w Butanie, Lopon Sonam Zangpo powiedział mu, ’’ Ty jesteś dzierżawcą wszystkich moich przekazów. Teraz gdy otrzymałeś je wszystkie, nie będę żałował kiedy ja – stary człowiek, umrę.’’ Następnie Sey Rinpoche pojechał do Dilgo Khyentse Rinpoche aby otrzymać nauki i zbiór przekazów z Tradycji Nyingmy i do wielu tantr Nyingmy jak i słownych przekazów. Również studiował Buddyjską dialektykę i Pradżniaparamitę w tradycji Gelugpy przez trzy lata w Instytucie Buddyjskiej Dialektyki w Dharamsali. Po śmierci matki Sangyum Urgyen Chodan w 1984r. Sey Rinpoche wrócił do Manalii aby zatroszczyć się o familijny klasztor i kontynuować aktywności swojego ojca. W Manali kontynuował otrzymywanie pozostałych nauk i szeptanego przekazu od jogina i Mistrza odosobnieniowego Gegena Khyentse. Sey Rinpoche ożenił się w 1986 i do dziś kontynuuje tradycję jego jogicznej i familijnej linii.
Jako że współczesny świat zmienia się w szybkim tempie, Jego Eminencja podjął się zadania aby spełniać rosnące potrzeby w odległych rejonach Himalajów które są pod jego duchowym przewodnictwem, a więc również poświęca się aktywnościom humanitarnym, szczególnie w rejonie Pangi, Sikhimie,Ladakhu, Lahoul i Spiti.


Sey Rinpoche szczególnie udziela przekazu Sześciu Jog Naropy dla praktykujących na odosobnieniach, bezpośrednio udziela nauk jak i Term z Linii Togdena Shakya Shri Mahamudry i Dzogchen w zjednoczony sposób. Jest specjalnie znany z jego doświadczenia praktyki Phowa, nauk o przeniesieniu świadomości. Naucza podróżując po całym świecie. W Polsce wizytował w 2010r i 2017

Dzięki kompetentnemu i pełnemu wdzięku tłumaczeniu z języka tybetańskiego niniejsza pozycja obficie wynagrodzi czytelnikowi czas poświęcony lekturze, dając mu poczucie, że rzeczywiście spotkał Mistrza i odniósł z tego bezpośrednią korzyść

Niniejszy namthar, tradycyjna tybetańska biografia, wprowadza czytelnika w nadzwyczajny świat urzeczywistnionego jogina. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach z życia cieszącego się wielkim szacunkiem Togdena z Drugu (1853-1919). Jest to portret cenny również z tego względu, że ukazuje nam świat, który odszedł w przeszłość. 

Kronikarska relacja lśni opisami porywających faktów i cudownych wydarzeń, jak również wnikliwymi spostrzeżeniami zawartymi w korespondencji Togdena z niektórymi największymi mistrzami jego czasów. Książka rozpoczyna się od głębokich i przystępnych instrukcji Śakja Śri pod tytułem "Otwarcie bramy wyzwolenia" oraz jego wybranych pieśni urzeczywistnienia, przenikliwych strof, stanowiących nauki same w sobie. W załącznikach tłumacz opisuje życie, pracę i osiągnięcia mistrza w dodatkowym, poglądowym kontekście. 

Tekst zawiera również przedmowę Czogjala Namkhaia Norbu, a także słowo wstępne Seja Rinpocze, dzierżyciela linii przekazu Śakja Śri i jego prawnuka. 

 

   Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

   Rahula.pl - Księgarnia Buddyjska

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj