Szambala Święta - ścieżka wojownika -Czogjam Trungpa Rinpocze

Szambala Święta - ścieżka wojownika -Czogjam Trungpa Rinpocze

 Święta - ścieżka wojownika -Czogjam Trungpa Rinpocze 

Więcej szczegółów


39,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

 Święta - ścieżka wojownika -Czogjam Trungpa Rinpocze 

 

Droga Wielkiego Słońca Wschodu opiera się na zrozumieniu tego, że na tym świecie istnieje naturalne źródło blasku i promienności - wrodzony ludzkim istotom stan przebudzenia. 

"Szambala - święta ścieżka wojownika", to książka, której od wielu lat na próżno było szukać w księgarniach, czy antykwariatach. Najnowsze wydanie w twardej oprawie prezentuje wysoki poziom edytorski, zawiera ilustracje i kaligrafie. 

Przewodnik dla ludzi, którzy utracili w swym życiu poczucie świętości, godności i którzy nie pojmują już znaczenia ścieżki wojownika. Książka przedstawia przede wszystkim zasady tej ścieżki praktykowane przez wojowników wielkich starożytnych cywilizacji Azji, pokazując jak możemy udoskonalić swoje życie i jak moglibyśmy rozpowszechnić prawdziwe znaczenie bycia wojownikiem. 

W Tybecie i wielu innych krajach azjatyckich krążą opowieści o legendarnym królestwie, które było źródłem nauki i kultury tych społeczeństw. Zgodnie z legendami było to miejsce pokoju i dobrobytu rządzone przez mądrych i współczujących władców. To miejsce nazywało się Szambhala. Mówi się, że buddyzm odegrał ważną rolę w rozwoju społeczeństwa Szambhali. Legendy mówią, że Budda Siakjamuni udzielił nauk pierwszemu królowi Szambhali Dawie Zangpo, uznaje się za jedną z najgłębszych mądrości buddyzmu tybetańskiego. 

Czogjam Trungpa Rinpocze (1940-1987) przyjechał do Europy w 1963 roku. Z powodu kontrowersji, jakie w konserwatywnym środowisku tybetańskiej diaspory wywołały jego nowatorskie metody przekazywania nauk buddyjskich, mógł podjąć nieskrępowaną działalność nauczycielską dopiero po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych w 1970 roku. Mimo, że od jego śmierci minęło wiele lat, do dziś jest wspominany jako jeden z najbardziej charyzmatycznych i wpływowych nauczycieli duchowych na Zachodzie. Do najważniejszych i najoryginalniejszych rozdziałów jego spuścizny należą nauki Szambali. 

Ogromną rolę Trungpy Rinpocze w krzewieniu buddyzmu potwierdzają i przypominają najważniejsi współcześni nauczyciele buddyjscy, tacy jak XVI Karmapa Rangdziung Rigpe Dordże, Dalajlama, Dilgo Khjentse Rinpocze, Thrangu Rinpocze, Tenga Rinpocze, Dzongsar Khjentse Rinpocze, Tenzin Wangjal Rinpocze i wielu innych. Dzogczen Ponlop Rinpocze, jeden z najwybitniejszych mistrzów medytacji młodego pokolenia, powiedział o nim: "Zgodnie z buddyjskimi tekstami jest dziewięć właściwości, którymi cechuje się doskonały nauczyciel Dharmy. Trungpa Rinpocze posiadał wszystkie."

 Tytuł Szambala
Podtytuł Święta ścieżka wojownika
Autor Czogjam Trungpa
ISBN 978-83-64071-00-3
Wydawca Szambala Polska
Tłumaczenie Roman Skrzypczak, Robert Sudół
Format 133x191 mm
Stron 274
Oprawa twarda
Wydanie 1
Data wydania 17-10-2012

 

 

Buddyjski Portal Internetowy Portal.Rahula.pl – Aktualności i Informacje Buddyjskie

 

Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

Rahula.pl - Księgarnia Buddyjska

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj