Być Guru Rinpocze - James Low

Być Guru Rinpocze - James LowJames Low
Być Guru Rinpocze
Komentarz do Sadhany Guru Widjadhary z termy Nudena Dordże

Więcej szczegółów


43,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

 Być Guru Rinpocz , James Low - Komentarz do Sadhany Guru Widjadhary z termy Nudena Dordże


Być Guru Rinpocze pokazuje, w jaki sposób odnieść praktykę tradycyjnego, tantrycznego rytuału do zwykłego, pełnego komplikacji, codziennego życia. Rytuał skupia się na życiu w mandali Padmasambhawy, znanego również jako Guru Rinpocze: istotą jest jedność z guru w jego ośmiu manifestacjach. Rdzenny tekst pochodzi z tradycji termy Czime Rigdzin Lamy (znanego również jako C. R. Lama), jednego z wielkich lamów Ningmapy naszych czasów. Czytelnicy z różnych tradycji buddyzmu tybetańskiego znajdą tu wyjaśnienie symboliki stanowiącej metodę przekształcenia samsary w nirwanę, zaś dla osób niezaznajomionych z buddyzmem niniejsza książka może stanowić inspirację do głębszego przyjrzenia się kwestiom tożsamości i ostatecznego celu.

 

 

To cudowne widzieć mądrość Tybetu przedstawioną w elokwentny i pełen znaczenia sposób, z odniesieniami zarówno do osoby, jak i otaczającego ją świata, wyrażoną przez jogina, który ją zna i uosabia. Praktyka Guru Rinpocze rozkwitła w Europie.

Keith Dowman

 

James Low rozpoczął studiowanie i praktykę buddyzmu w latach sześćdziesiątych w Indiach, gdzie otrzymał nauki od wielu lamów. Przez wiele lat uczył się u swojego nauczyciela C. R. Lamy w Bengalu; wspólnie przetłumaczyli na angielski wiele tekstów tybetańskich. Idąc za radą swojego nauczyciela, w 1976 roku James zaczął nauczać Dharmy. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta w National Health Service w Londynie


Tłumaczenie: Joanna Janiszewska-Rain 
Format: B5 
Ilość stron: 300 
Cena: 43 zł 

W sprzedaży: od 23 kwietnia 2009

 

   Księgarnia buddyjska   

   Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj