Zdrowie i równowaga - Podstawy medycyny tybetańskiej

Zdrowie i równowaga - Podstawy medycyny tybetańskiej

Dr Jesi Donden

Zdrowie i równowaga.

Podstawowe założenia medycyny tybetańskiej

Więcej szczegółów


48,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Fascynujący system medycyny tybetańskiej jeszcze nigdy nie został tak jasno opisany, jak w tym zbiorze doskonałych wykładów wygłoszonych na Uniwersytecie Wirginii w 1980 roku. Medycyna tybetańska przywraca i utrzymuje równowagę między trzema humorami organizmu za pomocą różnorodnych sposobów leczenia – zmian w diecie i postępowaniu, a także leków i terapii pomocniczych. Podstawowy system medyczny został wzbogacony o praktyczne doświadczenia lekarzy tybetańskich, którzy praktykują go od ponad tysiąca lat. Doktor Donden, omawiając metody przywracania zdrowia, rozważa w sposób holistyczny czynniki osobowości, pory roku, wieku, warunków klimatycznych, diety, postępowania oraz środowiska zewnętrznego. Wielką siłą medycyny tybetańskiej jest to, że odnosi się do pacjenta w sposób delikatny, biorąc pod uwagę kompletny zestaw objawów – nie ignorując żadnej skargi chorego – a w niniejszej książce opisana jest szeroka gama jej technik leczniczych.

DR JESI DONDEN urodził się w 1929 roku i otrzymał tradycyjne wykształcenie medyczne w Lhasie, w Tybecie. Od roku 1960, przez ponad dwie dekady, służył Jego Świątobliwości Dalajlamie jako osobisty lekarz w Dharamsali, w Indiach. Tam stworzył Tybetańskie Centrum Medyczne i osiągnął sławę lecząc z sukcesem wielu znanych ludzi. Dr Donden wciąż leczy wielu pacjentów na całym świecie.

Doktor Donden jest doskonale zorientowany we wszystkim, co się dzieje. Korzysta ze wszystkich swoich zmysłów jako instrumentów medycznych. Nasi pacjenci byli pod wielkim wrażeniem.

- Dr Gerald Goldstein, Uniwersytet Wirginii

Myślę, że ta książka będzie najlepszą pracą na temat medycyny tybetańskiej, jaka kiedykolwiek się pojawi w języku angielskim.

- Dr Barry Clark

 

Format: A5 
Ilość stron: 285 

Cena: 48 zł

 

   Księgarnia buddyjska   

   Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj