Leczenie u źródeł

Leczenie u źródeł

Dr Jesi Donden

Leczenie u źródeł.

Starożytna mądrość medycyny tybetańskiej

Więcej szczegółów


48,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Prezentując w niezwykły i nowoczesny sposób teorię i praktykę medycyny tybetańskiej, doktor Jesi Donden – wieloletni osobisty lekarz Jego Świątobliwości Dalajlamy – czerpie ze swojego ponad pięćdziesięcioletniego doświadczenia i nauczania tej starożytnej tradycji leczenia.

W niniejszej książce wyraziście zaprezentowano serię wykładów, jakie doktor Donden dał osobom zajmującym się zawodowo ochroną zdrowia w Centrum Medycznym Kalifornii i Pacyfiku w San Francisco. Doktor Donden dokładnie objaśnia holistyczny sposób widzenia zdrowia i choroby przez medycynę tybetańską, czerpiąc zarówno z tradycyjnych tekstów medycznych, jak również z własnego doświadczenia praktyki w Tybecie, Indiach oraz licznych krajach Europy i Ameryki. Jego wykłady są w niezwykły sposób uzupełnione wieloma anegdotami zaczerpniętymi zdawnej mądrości ludowej medycyny Tybetu. Dla osób zajmujących się zawodowo ochroną zdrowia, dla antropologów, historyków medycyny, specjalistów i opinii publicznej zainteresowanej medycyną tybetańską, książka ta stanowi fascynujący wkład jednegoz najwybitniejszych tybetańskich lekarzy we współczesny świat.

Seria wykładów o medycynie tybetańskiej została wygłoszona w czasie planowania projektu naukowego, realizowanego obecnie na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco, związanego z leczeniem przez doktora Dondena pacjentek z rakiem piersi i jego przerzutami.

Z ogromną radością dowiaduję się o publikacji niniejszej książki. Doktor Jesi Donden jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy medycyny tybetańskiej.

- Jego Świątobliwość Dalajlama

Jest to interesujący zbiór tekstów, z których wszyscy możemy się uczyć, koncentrujących się na zdrowiu i leczeniu – inaczej niż według zachodniej technologii medycznej, która skupia się na diagnostyce i często odczłowiecza pacjenta.

- Doktor medycyny Bernie Siegel, autor książki Miłość, medycyna i cuda

Książka doktora Jesiego Dondena Leczenie u źródeł jest imponującym i cennym zapisem systemu medycyny, którą z sukcesem stosował pomagając chorym w ciągu wielu lat. Jest to również jego własna historia i osobiste doświadczenie lekarza tybetańskiego.

- Dr Georg Feuerstein, Prezes Centrum Badania i Nauczania Jogi

Format: A5 
Ilość stron: 270 

Cena: 48 zł

 

   Księgarnia buddyjska   

   Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj