Praktyka Dzogczen, tom I - Longczenpa

Praktyka Dzogczen, tom I - Longczenpa

Longczenpa, Tulku Thondup

Praktyka Dzogczen, tom I

Więcej szczegółów


43,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Praktyka Dzogczen to prezentacja nauk Dzogczen – najgłębszej esencji buddyzmu tybetańskiego. Nauki Dzogczen zostały wprowadzone do Tybetu w VIII w. i od tamtej pory są praktykowane w nieprzerwanej linii przekazu przez całe pokolenia oświeconych mistrzów. W niniejszej książce można znaleźć szczegółową prezentację tych nauk w kontekście ogólnej praktyki buddyjskiej na podstawie pism XIII-wiecznego mistrza Longczena Rabdziama.

Przewodnik, który można znaleźć w tej książce, ma niezwykłą wartość dla wszystkich tych, którzy poważnie myślą o podróży w stronę odkrycia prawdziwej natury umysłu.

 

– Parabola Magazine

 

Tulku Thondup Rinpocze wyświadczył ogromna przysługę wszystkim zwolennikom myśli buddyjskiej. Prace jednego z największych tybetańskich mistrzów-filozofów, Longczen Rabdziampa, zostały tutaj przedstawione w niezwykle przystępny sposób. Dzięki tej książce wypełniona została ogromna luka.

 

– Matthew Kappstein, Uniwersytet w Chicago, autor The Tibetan Assimilation of Buddhism i Reason’s Traces

 

Jest to jedna z najważniejszych książek poświęconych buddyzmowi tybetańskiemu, jakie ukazały się w ciągu ostatnich lat. Autor w umiejętny, ujmujący i przenikliwy sposób opisuje charakter tradycji Dzogczen i jej miejsce w teorii i praktyce szkoły Ningmapa. Jest to z pewnością jedno z najważniejszych dzieł poświęconych Ningmapie, jakie kiedykolwiek opublikowano na Zachodzie.

 

– Glenn H. Mullin, Tibetan Review

 


Wybór i przekład z tybetańskiego: Tulku Thondup Rinpocze 
Tłumaczenie z angielskiego: Joanna Janiszewska-Rain 
W sprzedaży: od 30 września 2010 r.

Format: B5 
Liczba stron: 248 

Cena: 43 zł

 

   Księgarnia buddyjska   

   Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj