Życie i nauki Pema Lingpy

Życie i nauki Pema Lingpy

Padmasambhawa, Pema Lingpa, Sarah Harding

Życie i nauki Pema Lingpy

Więcej szczegółów


45,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

W sprzedaży: od 18 czerwca 2009

Życie i nauki Pema Lingpy zawiera zbiór nauk buddyjskich odkrytych przez Pema Lingpę (1450-1520), największego mistrza i odkrywcę skarbów himalajskiego królestwa Bhutanu. Znajdziemy tu również biografie Pema Lingpy i jago poprzednich inkarnacji. Odkryte skarby stanowią pomost, dzięki któremu możemy zapoznać się z naukami przekazywanymi za czasów wielkiego króla Tybetu Trisonga Detsena i jego słynnego mistrza – Padmasambhawy. Księżniczka Pemasal i zgromadzone na dworze kobiety wielokrotnie prosiły mistrza o nauki, dzięki czemu otrzymały kwintesencję wyjaśnień dotyczących medytacji i natury umysłu. W przedstawionych w niniejszym zbiorze dialogach mistrz rozwiewa ich wątpliwości dotyczące nauk i trudności związanych z życiem i praktykowaniem jako kobieta.

W niezwykle jasny i przenikliwy sposób Sarah Harding rzuca światło na prawdziwe życie i głębokie nauki wielkiego mistyka i odkrywcy skarbów, Pema Lingpy z Bhutanu. To wspaniała książka.

– Tulku Thondup Rinpocze, autor książek Ukryte nauki TybetuMistrzowie medytacji i cudów i Praktyka Dzogczen

 

To zadziwiający, cenny prezent dla wszystkich poszukujących oświecenia, arcydzieło nauk Dzogczen. Bez wątpienia książka ta sprowadzi wiele osób na głęboką, autentyczną ścieżkę.

– Tulku Thubten Rinpocze, Doradca duchowy, Buddha Mandala Foundation

 

Teksty te pokazują, że nie ma absolutnie żadnej różnicy, czy jesteś kobietą czy mężczyzną; jedynie wiara i wytrwałość praktykującej osoby determinują duchowy postęp.

– Gangteng Rinpocze

 

Atrakcyjny zestaw tłumaczeń najsłynniejszego bhutańskiego wizjonera. W książce tej znajdziemy bogate wprowadzenie do charakterystycznej mieszanki buddyzmu z lokalnym dziedzictwem, charakteryzującym całą tybetańsko-himalajską tradycję odkrytych skarbów.

– Janet Gyatso, autorka Apparitions of the Self, profesor studiów buddyjskich na uniwersytecie w Harwardzie

 

Całe spektrum nauk buddyjskich, od nietrwałości po Dzogczen, znajduje się właśnie wLamie – oceanie klejnotów, skarbie serca Pema Lingpy, najbardziej cenionego w Bhutanie odkrywcy skarbów. Sarah Harding, z inspiracji Gangtenga Rinpocze, wykonała wspaniałą pracę, tłumacząc cenne wyjaśnienia Guru Rinpocze. Ta książka to prawdziwy skarb.

– Prof. Steven Goodman, Kalifornijski Instytut Studiów Integralnych

 

Sarah Harding tłumaczy i praktykuje buddyzm tybetański od 1974 roku. Wśród jej publikacji znaleźć można między innymi Creation and Completion i Machik’s Complete Explanation: Clarifying the Meaning of Chod. Przez dziesięć lat pracowała na Uniwersytecie Naropy w Boulder w Kolorado. 

Tłumaczenie: Katarzyna Bartkowiak 
Format: B5 
Ilość stron: 270 
Cena: 45 zł 

 

   Księgarnia buddyjska   

   Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj