Miłorząb japoński - ginkgo biloba - sypana 50g

Miłorząb japoński - ginkgo biloba - sypana 50g

Miłorząb japoński - ginkgo biloba - sypana

Więcej szczegółów


4,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Miłorząb japoński - ginkgo biloba - herbata sypana 50g

 


Miłorząb japoński, zwany inaczej ginkgo biloba pochodzi z Chin. Obecnie można go spotkać również w Ameryce Północnej a nawet w Polsce (rośnie na przykład w krakowskim ogrodzie botanicznym). Liście tego ogromnego drzewa od tysięcy lat są znane i niezwykle doceniane w medycynie naturalnej.  

Miłorząb japoński zawiera ponad 60 substancji bioaktywnych. Skutecznie chroni komórki organizmu przed wpływem wolnych rodników, opóźniając proces starzenia nie tylko skóry, ale wszystkich organów wewnętrznych. Flawonoidy i terpeny, występujące w ziołowej herbacie z miłorząbu chronią skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego, hamują również działanie enzymów, przyczyniających się do rozkład kolagenu i kwasu hialuronowego. 
Dodatkowo, chroniąc witaminę C przed utlenieniem wspomagają syntezę kolagenu, zwiększając tym samym stabilność tkanki łącznej.

Produkty z gingko biloba pomagają zwiększyć pamięć i koncentrację, dlatego też są szczególnie polecane osobom pracującym umysłowo, uczniom i studentom. Wszystko dzięki zawartości laktonów terpenowych, zmniejszających lepkość krwi. Dzięki takiemu działaniu komórki mózgowe są lepiej dotlenione i odżywione, przekazy nerwowe stają się szybsze i skuteczniejsze a procesy myślowe znacznie bardziej efektywne.

Co bardzo istotne, zażywanie miłorząbu japońskiego ma korzystny wpływ na poziom ciśnienia tętniczego i poziom cholesterolu, co zwiększa ochronę organizmu przed groźnymi chorobami układu sercowo – naczyniowego.

Jak pokazują badania naukowe gingko hamuje tworzenie się złogów beta-amyloidu, uszkadzającego komórki nerwowe u osób, chorych na Alzheimera. Poprawia za to procesy myślowe, umiejętności społeczne i łagodzi stany depresyjne.

Nie wszyscy wiedzą, że picie herbaty ziołowej z miłorzębu japońskiego w naturalny sposób podnosi libido, przyczyniając się do zwiększenia sprawności seksualnej mężczyznKobiety, które regularnie ją spożywają mają szansę złagodzić nieprzyjemne skutki menopauzy, takie jak zawroty głowy czy zmienne nastroje czy wybuchowość.

Skład:
Suszone liście miłorzębu Ginkgo biloba L.

Sposób użycia:
1 łyżkę zalać 1/2 litra wrzącej wody. Pić 2 razy dziennie.

Przeciwskazania:

Okres ciąży i karmienia, dzieci poniżej 13 r.ż., hemofilia i inne zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków antyagregacyjnych, przeciwzakrzepowych i przeciwzakrzepowych, zabiegi chirurgiczne.

 

 

 Herbaciany Ogród Zen

 Rahula.pl 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj