Brama do nauk. Czogjal Namkhai Norbu

Brama do nauk.  Czogjal Namkhai Norbu

Brama do nauk. Słowa wielkich mistrzów Czogjal Namkhai Norbu

Więcej szczegółów


41,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Brama do nauk. Słowa wielkich mistrzów.

Czogjal Namkhai Norbu

 Brama do nauk to prezentacja kluczowych punktów całości nauk buddyzmu tybetańskiego napisana przez mistrza Dzogczen Czogjala Namkhai Norbu.

 

W zamyśle autora, mistrza Dzogczen Czogjala Namkhai Norbu, Brama do nauk (bstan pa la ‘jug pa’i sgo) to książka, która przedstawia charakterystyczne cechy całości nauk buddyzmu tybetańskiego. Niniejszy tom opiera się na wielu cytatach z oryginalnych tekstów wielkich tybetańskich mistrzów, takich jak Longczenpa, Dzigme Lingpa, Dziamgon Kongtrul, Dza Paltrul, Dziu Mipham i Adzom Drugpa, przedstawiając fundamentalne aspekty mahajany i wadżrajany, które praktykujący musi poznać i wcielić w życie na ścieżce prowadzącej do stanu Buddy. Wyjaśnienie poglądów różnych pojazdów przedstawione zostało na podstawie słynnej Girlandy poglądów (man ngag lta ba’i phreng ba), jednego z niewielu tekstów skomponowanych pierwotnie przez żyjącego w ósmym wieku mistrza z Oddijany, Padmasambhawę, wraz z komentarzem Rongzompy i innych nauczycieli.

Z kolofonu Autora:

Oby promienie jaśniejącego światła
Białego wschodu czystej intencji
Rozproszyły ciemność umysłów istot
I rozprzestrzeniły mądrość wszechwiedzy!

Oby zasługi nagromadzone dzięki tej pracy
Przyniosły pokój i szczęście
We wszystkich światach wszechświata
I wyzwoliły z samsary sześć klas istot!

Oby nauki Siakjamuniego
Najwyższego przewodnika i wybawcy wszystkich istot
Rozprzestrzeniły się we wszystkich wymiarach egzystencji
I przyniosły wszystkim chwałę wyzwolenia!

Ja, obieżyświat Czogjal Namkhai Norbu, widząc wiele mających szczęście osób, które chcą poznać nauki Buddy i nauczyć się różnych głębokich aspektów sutr i tantr, pomyślałem, że konieczne jest przygotowanie książki, która pozwoli łatwo zrozumieć ścieżkę prowadzącą do nauk. Dlatego też użyłem istniejącego tekstu podstawowego poziomu Santi Maha Sanghi i zakończyłem pracę dwudziestego dnia siódmego miesiąca Roku Ognistego Była (7 kwietnia 1997 r.) w Nagyalgar, australijskiej siedzibie Wspólnoty Dzogczen. Oby dzięki temu cenne nauki wszechwiedzącego Buddy rozprzestrzeniły się we wszystkich czasach i miejscach i stały się najwyższą przyczyną oświecenia wszystkich istot sześciu klas w trzech światach!

Oby szlachetna dobroć wzrastała!

 

 

*** 

    Rahula.pl – Buddyjski Sklep Internetowy

   Księgarnia buddyjska   

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj