Vilcacora - Koci pazur 30g

Vilcacora - Koci pazur 30g

Vilcacora - Koci pazur 50g

Więcej szczegółów


7,98 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

Vilcacora - Koci pazur 50g

 

Koci pazur lub znany pod inna nazwą Vilcacora ma swoje korzenie w peruwiańskiej Amazonii. Zalety kociego pazura:

 

  • pomoc w infekcjach,
  • przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczno, antyoksydacyjnie,
  • pomoc w walce z cukrzycą,
  • zmniejszenie uczucia przemęczenia,
  • walczy z trądzikiem i żylakami,
  • poprawia krążenie,
  • poprawia funkcjonowanie prostaty,
  • kontroluje cholesterol.
  • Łagodzi uboczne efekty radio i chemioterapii

Główną zaletą Kociego pazura są właściwości wpływające na system immunologiczny. Koci pazur to suplement diety pomagający utrzymać stan zdrowia w dobrej formie.

 


Sposób przygotowania: 

  • Na przygotowanie 1 litra wywaru, należy użyć 1 stołowej łyżki kory. Na małym ogniu należy gotować przez  5- do 30 minut, po czym zostawić do naciągnięcia przez około 10 minut. 

 

Pić 2 szklanki dziennie, nie dłużej niż przez 6 miesięcy. Po tym czasie należy korę odstawić na okres minimum 3 miesięcy. 

 

 

Szczegóły:

Uncaria tomentosa (Willdenow) De Candolle – czepota puszysta

 koci pazur, vilcacora, Cat’s, Claw) pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. Zaliczana do rodziny marzannowatych – Rubiaceae. Jest stosowana w tradycyjnej medycynie Peru. Surowcem jest korzeń i kora – Radix et Cortex Uncariae tomentosae. W naturze jest pnączem (lianą) dorastając do 60 m długości. Wytwarza pazurkowate ciernie.

Składniki aktywne stwierdzone: tetra- i pentacykliczne alkaloidy oksyindolowe (ok. 2%), saponiny trójterpenowe, fenolokwasy (kwas chinowy), garbniki.

Występują dwa chemotypy rośliny: z przeważającymi alkaloidami pentacyklicznymi oraz z przeważającymi alkaloidami tetracyklicznymi. Bardziej wartościowy jest chemotyp z alkaloidami pentacyklicznymi, szczególnie w leczeniu AIDS i nowotworów, ponadto wirusowego zaplenia wątroby i chorób reumatycznych. W handlu są różne chemotypy i pacjent nie jest świadomy jaki surowiec kupuje, stąd rozbieżności w skuteczności. Istnieją surowce i preparaty gotowe standaryzowane na zawartość alkaloidów pentacyklicznych (pteropodyna, mitrafilina) i tetracyklicznych (rynchofilina).

Działanie lecznicze: immunostymulujące; pobudzające fagocytozę (pożeranie antygenów), zwiększające liczbę limfocytów T, NK, cytotoksycznych; stymulujące system GALT i MALT; uspokajające’ przeciwwirusowe, szczególnie wobec HIV; adaptogenne (poprawia zdolności przystosowawcze organizmu), przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, rozkurczowe na naczynia krwionośne i drogi oddechowe, przeciwastmatyczne; antyoksydacyjne; ochronne na miąższ wątroby, antymutagenne.

Wskazania: choroby wirusowe; niedobory odpornościowe, choroba nowotworowa (wspomagająco); choroby reumatyczne; zaburzenia adaptacji organizmu do środowiska (np. przy zmianie miejsca zamieszkania).

Dawkowanie i preparaty:

Sproszkowany surowiec, Cortex, Radix, 1 g 3 razy dziennie. Popić dużą ilością wody ciepłej.

Napar czepotowyInfusum Uncariae tomentosae: 2 g sproszkowanego surowca na 1 szklankę wrzącej wody; nie przecedzać. Po 20 minutach wypić. 2-3 szklanki naparu dziennie.

Nalewka czepotowa – Tinctura Uncariae tomentosae 1:5 na alkoholu 40%": 3 razy dziennie po 10 ml. Działa adaptogennie i uspokajająco. Znosi lęki i depresję.

 


Herbaciany ogród zen

Rahula.pl 

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj