Mala 108, Ametyst

Mala 108, Ametyst

zakończona opalem

Więcej szczegółów


180,00 zł brutto

Stan: Tego produktu brak w magazynie

  Długa mala 108 wykonana z naturalnego ametystu i zakończona opalem.

 

 Korale nawleczone są na specjalną, bardzo odporna na przetarcia i zerwanie linkę. High Performance (nie dajemy jednak gwarancji - kamienie czasemi mają bardzo ostrą krawędź i potrafią przeciąć linkę)

 

 Długość: 48cm

Średnica: 8mm

 

AMETYST

    Ułatwiający uzyskanie spokoju wewnętrznego i pomagający w relaksacji ametyst jest jednym z podstawowych kamieni, używanych przy medytacji. Trzymając w obu dłoniach ametysty, łatwiej tworzymy wizualizacje. Praca z tymi kamieniami wzmacnia intuicję, pobudza rozwój duchowy i wycisza namiętności.
Ametyst związany jest z szóstą i siódmą czakrą – najwyższymi, najbardziej duchowymi.  Jest jednym z najbardziej lubianych kamieni należących do grupy kwarcu.

  Ametyst rozwija intuicję i zdolności parapsychiczne. Dzięki niemu można lepiej pamiętać, interpretować swoje sny, rozumieć swoje wizje.

  Może działać uspokajająco i wyciszająco, gdy targają nami silne emocje. Sproszkowany ametyst dosypany do alkoholu podobno zapobiega upiciu się i kacowi. Ametyst oczyszcza krew, wspomaga działanie gruczołów.

  Kamień ten potrafi wynosić nas ponad przeciętność. Dzięki medytacji z nim możemy dotrzeć do bardzo głębokich partii naszego Ja, uzyskać inspirację, poczuć prawdziwą wolność. Wyzwala miłość, daje harmonię duchową.

 Ametyst ma korzystny wpływ na cerę.

  Można go używać do ochrony domu przed złodziejami i szkodliwymi energiami. Ametyst, między innymi ze względu na swoją barwę, stanowi połączenie między ciałem (czerwień) a duchem (niebieski) - między ogniem działania a światłem potencjalności. Umożliwia łączenie energii kosmicznych.

Stosowany jest również do regeneracji.

    Ametyst jest też najlepszym kamieniem dla osób nadużywających alkoholu. Pomaga uwolnić się od tej używki. W tym celu należy najpierw zaprogramować kamień, a później, w czasie snu mieć go pod poduszką, natomiast ciągu dnia nosić przy sobie – najlepiej w okolicach pępka lub grasicy. Rzymianie mieli zwyczaj popijania wina z czarek ozdobionych ametystami, co powodowało, iż nie upijali się zbyt szybko…
  Ametyst to magiczny fioletowy kamień. Jego imię z greckie oznacza "trzeźwy".

Legenda mówi, ze piękna nimfa o imieniu Ametyst była napastowana pzrez Dionizosa, który kiedy wypił, nie dawał jej spokoju. Artemida by ochronic nimfę zamieniła ją w fioletowy klejnot i obdarzyła mocą czynienia trzeźwym.

Stąd mówiono, ze wino pite z ametystowego pucharu nie upija.

   Ametyst poza tym, ze pozwala zachować trzeźwość umysłu łagodzi bóle głowy, a nawet uporczywe migreny. Idealnie leczy podraznieniami skóry i wypryski.

Uspokaja umysł i wzmacnia ciało oraz siłe ducha.

Jako amulet chroni przed bólem, lękami, a nosozny w pierścieniu lub naszyjniku daje opiekę sił wyzszych.

Od starożytności uważany był za silny amulet ochronny.

Poza tym Ametyst wspoiera koncentrację w medytacji. likwiduje lęki i napięcia. Pozwala zachować duchową harmonię i spokój.

  Fiolet Ametystu łączy w sobie ogień czerwieni i spokój błękitu. Koi ale też pobudza do działania.

 

  Rahula.pl - Buddyjski Sklep Internetowy

  Buddyjskie male do medytacji

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Szukaj